3d Anadolu Logo Ana Sayfa İletişim Rss
   
Tam Ekranda Aç
Haritada Göster
Arkadaşına Gönder
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
KULLANILAN TEKNOLOJİLER KATEGORİ SEÇ PANORAMİK ARAMA
Videolu Açıklamalı Sesli Resimli Menülü Krokili İnteraktif İnfolu Google Map'li Flash'lı
Bu panoramik görüntüyü sitenize eklemek için yandaki kodu kullanabilirsiniz
 
Yorum Ikon Fethiye - Af Kulesi

( 3/5 Toplam: 2 )

Kayaköy’ün 3 km. kadar uzağında, denize bakan bir uçurumun kenarında halk arasında Afkule adıyla bilinen Hagios Elefterios Manastırının kalıntısı var. Patika bir yolla ulaşılabilen manastırın Elefterios adında bir keşiş tarafından kayalara oyularak inşa edildiği ve bu keşişin ömrünün sonuna kadar burada çile çektiği kabul edilir. Daha sonraki yıllarda da iki katlı manastır binası, şapel ve sarnıç gibi günümüze kalıntıları ulaşan manastır yapıları inşa edilmiş. Manastırın bulunduğu noktanın manzarası müthiş; buradan İblis Burnu, Kurdoğlu Burnu, hatta açık havada Rodos Adası bile görülebiliyor. Kayaköy çevresindeki denize girilebilecek ve yürüyerek ulaşılabilen birçok koy var, bunların çoğuna Fethiye’den tekne turları da düzenleniyor.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Kayaköy 3 kilometers far from the edge of a cliff overlooking the sea Hagios Eleftherios Monastery, popularly known as the residue in Afkule. The path can be accessed in a way by a monk named Eleftherios monastery carved into the rock to have been built here until the end and had suffered in the monk's life is accepted. Two-storey convent building in later years, reaching the monastery chapel and the ruins of the present structure was built as a cistern. Great views of the monastery is the point from where the Cape Devil, Kurdoğlu Cape, Rhodes even visible even outdoors. There are many small bays that can be entered into the sea and you can walk around Kayaköy, most of them are organized boat tours from Fethiye.

ETİKETLER : Kayaköy, Fethiye, Muğla, 3dpanoramik, 3danadolu, Afkule , Hagios Elefterios Manastırının, deniz, ada, Patika , şapel , manastır, sarnıç, Rodos Adası
Yorum YORUMLAR
Bu panoramik için ilk yorumu siz yapın.
SENDE YORUMUNU GÖNDER
AdSoyad
E-Posta
Web
Web Güvenlik Kodunu Yenile

 
3d Anadolu Logo Ana Sayfa - Kurumsal - Talep Formu - İstatistik
Son Eklenen 100 - En Çok İzlenen 100 - RSS - İletişim